עורכי דין - דף הבית >> עסקים - יזמות עסקית >> הקמת עסק >> קניין רוחני >> זכויות יוצרים
 

זכויות יוצרים

זכויות יוצרים

דיני זכויות יוצרים

במדינת ישראל עברו בשנים האחרונות ממש תהליך עיבוד מחדש בחוק עדכני ומקיף.

 הרעיון העומד בבסיס זכויות יוצרים הינו לאזן בין הזכות הטבעית של היוצר ביצירתו, זכות של בעל רכוש וקניין, לבין האינטרס הציבורי בחופש התרבות, המידע והידע.

הנתון הבסיסי והידוע לכל הוא, שריבוי היצירה הוא דבר חשוב, ויש לעודדו ככל שניתן, מצד שני, אין כל אינטרס ציבורי ביצירה הנשארת סגורה ומסוגרת בידי היוצר, שהציבור אינו מסוגל ליהנות מפירותיה. לפיכך, יש ליצור איזון בין זכויות הבלעדיות של היוצר לבין הזכויות של הכלל במידע ובידע של היוצר. איזון זה מוסדר ע"י דיני זכויות יוצרים.

 בשנים האחרונות ועם המעבר לעולם "דיגיטלי" הפכו שאלות ההגנה על זכויות יוצרים והיקפן לשאלות חשובות ביותר בעולם המשפט, וכמובן למורכבות יותר. בעולם הדיגיטלי קיימת יותר נגישות למידע (המהפך הגדול שיצרה רשת האינטרנט), קיימות טכנולוגיות המאפשרות העתקה והפצה של מידע באופן קל וזול יותר (דיסקים לעומת תקליטים; טכנולוגיית DVD לעומת וידיאו וכיו"ב), וקיימים יותר "שחקנים" על המפה (יותר רשתות טלוויזיה, רדיו, יותר הפקות והוצאות-לאור "פרטיות" של מוזיקה, ספרות וכיו"ב). בעידן הכפר הגלובלי, עוברים דיני זכויות יוצרים שינוי מסוים, וגם ההצדקות שניתנו להן בעבר כבר פחות תקפות.

בשל גודלו של הנושא, ברשימה זו לא נוכל להתייחס לכל ההיבטים הרלבנטיים לדיני זכויות יוצרים. נדון רק על קצה המזלג בשאלות עקרוניות, הן מצד היוצר והן מצד המשתמש הסופי ביצירות.

קרא על זכויות יוצרים

זכויות יוצרים

זכויות יוצרים בקצרה

סימן רשום

 

לתאום פגישת יעוץ התקשר
 אל מזכירתנו, סהרה, בטלפון: 5468888 03

במקרים דחופים התקשר אל
עו"ד הנר: 5523333 050

 

האתר שלנו היה לך לתועלת?

הוכח זאת :-)  היה חבר שלנו!

}

 

 

Avocat FrançaisEnglish  עברית

מאת: Gabriel Hanner