דף הבית > ערבות לחובות >
ערבות לחובות

ערבות לחובות

ערבות לחובות

ערבות לחובות

ערבות צד ג'

ערבות צד ג' היא הביטוי המשפטי המתאר התחייבות אדם לפרוע את חוב רעהו, אם לא יפרע במועדו, כלומר, אם החייב לא יעמוד בתשלום חוב, יהיה הנושה רשאי לדרוש מאת אותו ערב שיפרע את החוב.

הנושה, נותן האשראי, יוצא מנקודת הנחה כי החייב יעשה ככל שביכולתו על מנת למנוע מחברו, שערב לחובו, לשלם במקומו, ולכן דורש הנושה ערבות צד ג' כבטוחה לאשראי.

כמובן שנותני האשראי מעדיפים ערבות טובה יותר מאשר ערבות צד ג', כגון, ערבות בנקאית, משכון דירה או רכב, אך מאחר וקיימת מצוקת בטוחות, מסתפקים לעיתים הנושים במתן ערבות צד ג' אשר אין בצידה כל עלות הפקה מיידית.

ערבות צד ג' הפכה כה פופולרית בישראל עד כי לא קיים כמעט עוד חוב לגביו אין ערב צד ג'.

אין בנק היום בישראל אשר יעמיד אשראי משמעותי לחברה או לאדם ללא ערבות צד ג'. השאלה שישאל הבנקאי היא אם בעלי המניות ומנהלי החברה אינם מסכימים לערוב לחברה , מדוע שהבנק יסמוך על כך שיושב לו האשראי שנתן לחברה .

כל אדם אשר נדרש לשלם חוב לו ערב רצוי שייוועץ בעורך דין הבקיא בנושא ייחודי זה. גם חייב שהערב לחובו נדרש לשלם במקומו, רצוי שיפנה לייעוץ מקצועי.

יחסי נושה חייב וערב, מורכבים ביותר משום שהערב מרגיש מרומה על ידי הנושה והחייב גם יחד שכן לא קיבל כל תמורה לסכום אותו הוא נדרש לשלם לנושה במקום החייב.

דיני ערבות

הערבות חייבת להנתן במסמך בכתב, החוק אינו מכיר בערבות בעל-פה. קיימים מספר סוגי ערבות: מוגבלת בסכום או שאינה מוגבלת בסכום, להלוואה מוגדרת נקובה או ערבות לאשראי שוטף של החייב.

בהמשך אסביר מהם סוגי ערבות ומשמעותו המשפטית של כל אחד מסוגי ערבות, מה היה לפני התיקון לחוק הערבות מהם הסטאטוסים של "ערב יחיד" ו"ערב מוגן" ומהן ההגנות על ערב יחיד ועל ערב מוגן.

 

סוגי ערבות ומשמעותם

 

לדף הראשי
ENGLISH
דיני ערבות לחובות
הימורים
דיני חברות
רישום חברה בחו"ל
הקמת חברות
פתיחת עסק חדש
חשבון בנק מוגבל
פירוק חברות
מיסוי בינלאומי
מקלטי מס
חשבנות בנק בחו"ל
דיני אינטרנט
תביעות ובתי משפט
חובות
הוצאה לפועל
פשיטת רגל
בוררות
הבראת חברות
צוואה
ירושה וצו ירושה
דיני משפחה
יזמות עסקית
תוכנית עסקית
אמנות למניעת כפל מס
דיני בנקאות
מקרקעין
הסכם הפריית מבחנה
מיסוי מקרקעין
מס שבח
פטור ממס שבח
מס רכישה
חוק מיסוי מקרקעין
נדל"ן - מקרקעין
זכויות יוצרים
קניין רוחני
אימוץ ילדים בחו"ל
אודות הנר-עופר עורכי דין

רחוב בן-יהודה 242 תל אביב

Avocat FrançaisEnglish  עברית

מפת אתר